احتمال عرضه نسخه رتینای آیپد مینی و نسخه نازکتر و سبک تر آیپد در اسفندماه

5 دی 1391

به گفته یک سایت ژاپنی، اپل در ماه مارس آینده (اسفند و فروردین ماه) نسخه جدیدی از آیپد 9.7 اینچی خود را روانه بازار خواهد کرد. این سایت مدعی است که منابع داخلی اپل چنین اطلاعاتی در اختیارش گذارده اند. البته مانند هر سایت شایعه ساز دیگر، در اینجا هم با معجونی از شنیده ها و تخیلات شنونده روبرو هستیم که هنوز امکان تفکیک آنها را نداریم. البته می توان منتظر درز اطلاعات بیشتر و تایید این گفته ها بود.

به هر حال، این سایت می گوید نسل پنجم آیپد از نظر طراحی بسیار شبیه به آیپد مینی خواهد بود. این محصول نازکتر و سبک تر از آیپد چهار خواهد شد. برخی از کاهش قد ۴ میلیمتری، کاهش عرض ۱۷ میلیمتری و کاهش ضخامت ۲ میلیمتری آیپد بعدی می گویند. البته چنین چیزی دور از انتظار نیست که آیپد بعدی همانند آیپد مینی و آیفون 5 به دنبال یک رژیم لاغری خوب باشد. اپل آیپد نسل چهار را در اکتبر ۲۰۱۲ رونمایی کرد. آیپد نسل سوم هم در مارس ۲۰۱۲ رونمایی شد. اما طی دو سال گذشته ظاهر آیپد تغییر چندانی نکرده است و معرفی محصول با این فاصله نزدیک از نسل قبلی همراه با تغییر ظاهر فراوان چندان مورد انتظار نیست.

البته این احتمال هم وجود دارد که اپل پا را روی گاز گذاشته و تصمیم دارد با عرضه شش ماه یک بار نسل های آیپد، اطمینان یابد که مایکروسافت، سامسونگ، گوگل یا آمازون در بازار تبلت به گرد پای آن هم نخواهند رسید. البته این را هم باید در نظر داشت که چنین اخباری ممکن است به جای کمک به فروش محصولات اپل، به بازار آن صدمه بزنند. زیرا اکنون مشتریان فراوانی شاکی هستند که وقتی آنها محصولی از اپل را می خرند، این شرکت قبل از آن نسل بعدی اش را آماده عرضه به بازار نموده است. از طرفی هم برخی می گویند این آپدیت های سریع می تواند به حس خوب مشتری از اینکه آیپد جدیدتر را به زودی خواهد دید، کمک فراوانی می کند.

در کنار این داستان ها، شایعاتی هم درباره نسل دوم آیپد مینی نوپای اپل شنیده می شود. اگر چه قبل از این گفته می شد که آیپد مینی رتینا زودتر از پاییز ۲۰۱۳ عرضه نخواهد شد، اما برخی منابع از احتمال عرضه آیپد مینی با نمایشگر رتینا و رزولوشنی همانند آیپد نسل سوم و چهارم (۲۰۴۸ در ۱۵۳۶ پیکسل) همزمان با عرضه آیپد نسل پنجم در مارس ۲۰۱۳ خبر می دهند. پیش بینی شما در این خصوص چیست؟

منابع : businessinsider   9to5mac   narenji

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام: (لازم)
ایمیل: (لازم)
وب سایت:
پیام:
logo-samandehi BehPardakhtMellat sadad